×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ اسفند - ۱۳۹۶  
it is true
true
true
تمامی برنامه های تبریز ۲۰۱۸ با نگاهی جامع تدوین شده است

تمامی برنامه های تبریز ۲۰۱۸ با نگاهی جامع تدوین شده است


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی با اشاره به احصاء و تصویب تمامی پروژه ها و برنامه های تبریز ۲۰۱۸ گفت: تمامی برنامه های این رویداد ملی کاملا به صورت مدون و منسجم آماده و تهیه شده است و برای اجرای هر چه بهتر آنها نیاز به تخصیص بودجه داریم که نمایندگان استان در این حوزه در حال رایزنی و فعال می باشند.

به گزارش ستاک به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار روز یکشنبه ۱۶ مهر در جلسه امروز شورای شهر تبریز با اعلام این مطلب افزود: حجم ریالی این برنامه ها ۷۶۵ میلیارد تومان مربوط به ۲۲ دستگاه اجرایی و ۲۶۳ میلیارد مربوط به پروژه های شهرداری تبریز و بقیه مربوط به دستگاههای اجرایی کاملا احصا و در قالب کتابچه های ویژه ای به اسم تبریز ۲۰۱۸ آماده شده است و در اختیار مسئولین کشوری و مدیران استانی قرار گرفته است. با توجه به حضور نمایندگان استان در شورای سیاستگذاری ملی و ستاد برنامه ریزی و اجرایی استان امیدواریم در تحقق این بودجه همکاری، مساعدت و تسریع شود.

وی تشریح کرد: با توجه به زمان تصویب تبریز ۲۰۱۸ در هییت دولت پس از تصویب بودجه ۹۶ ایجاد ردیف ویژه تبریز ۲۰۱۸ در بودجه ۹۷ را پیگیری می کنیم و در این راستا به نقش بخش خصوصی و مردم که به زعم بنده ۷۰ درصد این رویداد متکی به آنهاست، توجه ویژه ای داریم.

آبدار با تقدیر از سیاست شورای شهر تبریز در تدوین بودجه ای فرهنگی و مبتنی بر گردشگری و نیز اقدامات شهرداری کلانشهر تبریز گفت: امیدواریم با همت شهرداری تبریز پروژه های حائز اهمیتی همچون اتمام مرکز همایش های بین المللی تبریز، بهسازی و زیبا سازی مسیرهای گردشگری منطقه تاریخی فرهنگی و نیز احداث سرویس های بهداشتی که در اولویت پروژه های زیرساختی شهرداری تبریز است، به انجام پذیرد.

وی با اشاره به تهیه گزارش به سازمان همکاری اسلامی oic در قالب نشریه گزارشگر تبریز Tabriz Reporter گفت: شماره اول با عنوان گزارش کلی از اقدامات انجام یافته به این سازمان ارسال شده است و نسخه های بعدی به ترتیب با عناوین جاده ابریشم، گردشگری حلال، بناهای تاریخی، طبیعت گردی و گزارش نهایی افتتاح رویداد تبریز ۲۰۱۸ تدوین و ارسال خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی از ایجاد سامانه جامع گردشگری و خبرگزاری تبریز ۲۰۱۸ خبر داد و گفت: این دو سامانه با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تبریز رونمایی خواهد شد.

آبدار با اشاره به اینکه شهرداری تبریز میزبان اصلی تبریز ۲۰۱۸ است و تمهیدات ورود به رویداد که با آیین افتتاحیه تبریز ۲۰۱۸ خواهد بود بایست از سوی شهرداری به شایستگی فراهم شود افزود: سه تاریخ برای آیین افتتاحیه به شورای سیاستگذاری ملی اعلام نموده ایم و پس از اخذ نظر ایشان در جلسه ای با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار آذربایجان شرقی نهایی و اعلام خواهد شد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true