×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ اسفند - ۱۳۹۶  
it is true
true
true
ورود آذربایجان شرقی به بخش صنعتی نفت به نفع استان و کشور است

ورود آذربایجان شرقی به بخش صنعتی نفت به نفع استان و کشور است


به گزارش ستاک، مجید خدابخش در اولین جلسه کارگروه مشترک وزارت نفت و منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی آذربایجان شرقی که جهت توسعه و ارتقا اکوسیستم نوآوری حوزه نفت و گاز شمالغرب کشور و ارائه یک الگوی موفق تولید و اشتغال، فراهم آوردن پشتوانه قابل اتکا فنی و صنعتی تشکیل شد ضمن خیر مقدم به نمایندگان وزارت نفت در تبریز ، گفت: یک روند علمی در وزارت نفت کشور حاکم هست و این ما هستیم که باید خود را با آن تطبیق دهیم.

وی با بیان اینکه ورود آذربایجان شرقی و حضور پایدار آن به بخش صنعتی نفت را باید به فال نیک گرفت، ادامه داد: این عمل یک تصمیم به نفع استان و کشور است و به جد باید پیگیری کنیم.

وی با اشاره به نام سال به عنوان «تولید و اشتغال» و اهمیت اجرایی کردن این روند در استان، اظهار کرد: مقام معظم رهبری با نامگذاری سال ۹۶ با این اسم، خواستار تلاش برای برآورد این نیاز جامعه شدند و ما علاوه بر پیاده سازی این موضوع در بخش های مختلف ، قطعا باید به صنعت نفت هم وصل شود.

وی با یادآوری تجربه خود به عنوان مدیر عامل ماشین سازی در سال های گذشته، افزود: در زمان فعالیت خود در این شرکت کارگاه و ورک شاپ برگزار می کردیم و  تامین تجهیزات بر عهده خودمان بود که تصمیم گرفتیم در حوزه نفتی هم فعالیت کنیم و به دنبال سرمایه گذار گشتیم.

استاندار آذربایجان شرقی به اهمیت اجرایی کردن پروژه های بزرگ اشاره کرد و اذعان داشت: باید تلاش کنیم وارد عملیاتی کردن پروژه های بزرگ شویم و با شرکت در مناقصه یا روش های دیگر و تامین کنند مالی را جلب کنیم.

وی با بیان اینکه تبریز با توجه به ارتباطی که با کشورهای  خارجی دارد و در زمینه صادرات نفتی وغیر نفتی نقش پررنگی در کشور دارد، گفت: زیر ساخت و فضا لازم در استان وجود دارد ولی نیاز به مدیریت دارد‌.

خدابخش با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی در حوزه خدمات مهندسی ظرفیت بسیار خوبی دارد، خاطرنشان کرد: برای عملی کردن مطالبی که در جلسه امروز مطرح و جمع بندی شد را تلاش جدی خواهیم کرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true